ABD Vize Başvuru Fotoları Nasıl Olmalı ?

ABD Vize Başvuru Fotoları Özellikleri

ABD Vize başvurusu sırasında en önemli maddelerden biride fotoğrafın ABD Vize Başvuru Fotoları standartlarına uyacak şekilde çekilmesidir. Sizlere bu konuda dikkat etmeniz gereken noktaları açıklamaya çalışacağız.

 1. Başvuru sahibi son 6 ay içinde çekilmiş tüm yüzü kaplayan bir fotoğraf getirmelidir. Tüm yüzü kaplayan ABD Vize Başvuru Fotoları direkt kameraya bakar şekilde çekilmiş olmalıdır.
 2. Yüz, fotoğrafın yaklaşık yüzde 50’sini kapsamalıdır.
 3. Fotoğrafın arka fonu beyaz renkte olmalıdır.
 4. Fotoğrafın boyutları 50 mm x 50 mm olmalıdır ve baş fotoğrafın ortasında yer almalıdır. Saçın üst kısmından çenenin alt kısmına kadar olan baş mesafesi/uzunluğu 25 mm – 35 mm olmalıdır. Göz seviyesi de  fotoğrafın alt hizasından itibaren 28 mm – 35 mm olmalıdır.
 5. Fotoğraf başvuran kişiyi açık şekilde tanımlamalıdır.
 6. Fotoğrafta gözlük takılmamalıdır.
 7. Başvuru sahipleri düzgün giyinmiş olmalı ve şapka ve benzeri aksesuarlar takmamalıdır. Üniforma ya da başvuru sahibinin saçını veya başka özelliklerini kapayacak eşarp, baş örtüsü giyilmemelidir.  Eğer başvuru sahibi baş örtüsü giymek zorunda ise, fotoğrafta iki kulak ve alın açıkça görünmelidir.
 8. Fotoğraf çerçevesiz basılmalıdır.
 9. Arka fonu desenli veya koyu renkli fotoğraflar kabul edilmez.
 10. Hızlı çekim fotoğraflar ya da dijital kalite fotoğraflar kabul edilmemektedir. Fotoğraflar, standart muamele gerektiren film kullanılarak, standart tek lens refleks tipi fotoğraf makinası ile çekilmelidir.

ABD Vize Başvuru Fotoları Örneği

ABD Vize Başvuru Fotoları ile ilgili detaylı bilgiye aşağıda ki adresten ulaşabilirsiniz.

ABD Vize Başvuru Fotoğrafları Nasıl Olmalı ?

  Ücretsiz Detaylı Bilgi Alın