İrlanda da Dil Eğitimi

İrlanda, eğitim için birçok öğrencinin tercih ettiği bir ülkedir. Öğrencilerin memnuniyeti üst seviyededir. İnsanları nazik, yardımsever ve sıcakkanlıdır. Trafik sorunu yoktur. Ulaşım otobüs, tren, araba ve bisikletle yapılır. Yürüyerek bile birçok yere rahatlıkla gidebilirsiniz.

Eğitime çok önem veren bu ülke, öğrenciler için çeşitli imkanlar sunar. Uzun dönem giden dil okulu öğrencilerine, lisans ve yüksek lisans yapanlara çalışma izni vermesi büyük bir avantajdır. Çalışma izni için 25 hafta ve üzeri bir programa kayıt olunması gerekmektedir. En fazla 32 haftalık dil okul kaydı ile İrlanda’ya gidebilir ve oradayken 3 kere 32 hafta olmak üzere vize alarak dil eğitimine devam edebilirler.

İrlanda’da eğitim açısından başta Dublin olmak üzere sırasıyla Cork, Galway ve Limerick tercih edilmektedir.

Konaklama türleri aile yanı, yurt ve ev paylaşımıdır. Özellikle uzun dönem giden öğrenciler ilk etapta 1 aylık aile yanı konaklama tercih ederler. İrlanda kültürünü yakından tanımak ve ilk adaptasyon sürecini atlatmak için aile yanı konaklama doğru bir tercihtir.

Yurtdışı Eğitim Fark YARATIR…

Başvuru Aşamaları

Size en uygun olan okul ve bölge seçimi konusunda danışmanlarımız yardımcı olacaklardır.

Okul Kaydı : Okul kaydınızın yapılabilmesi için öncelikli olarak güncel pasaport bilgileriniz ve okul ödemesinin yapılması gerekmektedir.

Konaklama  Seçimi : Aile yanı yada Yurt seçeneklerinden size uygun olanı seçmenizde danışmanlarımızdan yardım isteyebilirsiniz.

Banka Yazısı : Banka’dan alınacak evraklar hakkında danışmanlarımız size gerekli bilgileri vereceklerdir.

Eksiksiz vize başvuru formunun doldurulması, Vizenizin olumlu sonuçlanması açısından önemlidir. Danışmanlarımız vize sürecinde ellerinden gelen desteği size sağlayacaklardır.

 

İrlanda vize başvurusu hakkında detaylı bilgiyi https://www.vfsglobal.com/ireland/turkey/ adresinden alabilirsiniz.

Vizeniz onaylandıktan sonra,Uçak bileti rezervasyon yada satın alınmasında danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Hava limanına giderken yanınızda bulunması gerekenler;

 • Pasaport
 • Okul kayıt formu
 • Konaklama detaylarının yazılı olduğu form
 • Sağlık Sigortanız

Valizinizi hazırlarken ihtiyacınız olanları koymanız önemlidir. Ektra eşya size ek bagaj ihtiyacı doğurup fazla ücret ödemenize sebep olabilir.

Yabancı Öğrenci Populasyonu

 • Malezya
 • Amerika
 • Kanada
 • Hindistan
 • Suudi Arabistan

En Çok Tercih Edilen Bölgeler

 • Dublin
 • Limerick
 • Cork
 • Galway
 • Waterford

En Çok Tercih Edilen Programlar

 • Dil Eğitimi
 • Uluslararası İşletme
 • Gazetecilik
 • Hukuk
 • Güzel Sanatlar

İRLANDA DA EĞİTİM MALİYETLERİ

SÜRE

EĞİTİM

KONAKLAMA

TOPLAM

4 Hafta

580 Euro – 1.200 Euro

640 Euro – 800 Euro

1.220 Euro – 2.000Euro

12 Hafta

1.500 Euro -3.400 Euro

1.920 Euro – 2.400 Euro

3.420 Euro – 5.800 Euro

24 Hafta

2.800 Euro – 5.000 Euro

3.840 Euro – 4.800 Euro

6.640 Euro – 9.800 Euro

36 Hafta

6.800 Euro – 8.000 Euro

5.760 Euro – 7.200 Euro

12.500 Euro – 15.200 Euro

KAMPANYALAR

Almanya’da Üniversite Eğitimi

Türkiye’de liseden mezun olan öğrenciler için Almanya’da üniversite eğitimi alma fikri giderek daha cazip hale geliyor. Almanya, dünya çapında tanınan üniversiteleri, yüksek kaliteli eğitimi ve geniş kariyer olanaklarıyla öne çıkıyor. Doğal olarak sizlere bu makalede, Türkiye’den mezun olan öğrenciler için Almanya’da üniversite eğitimi almanın faydaları, şartları ve yaşam maliyetleri hakkında detaylı bir açıklama sunmaya çalışacağız.

AMERİKA’DA YÜKSEK LİSANS İÇİN NELER GEREKLİ

Amerika’da ki Üniversiteler Yüksek Lisans başvurularınızı değerlendirirken tek bir nedene bakmazlar. Birden fazla kriteri göz önünde bulundururlar. Aşağıda bu kriterleri sizlerle paylaşacağım; 1-İngilizce Yeterlilik : Akademik seviyede İngilizce bilmeniz Üniversiteler için çok önemlidir. Aksi takdirde verimli bir dönem geçirmeniz beklenemez. İngilizce dil seviyenizi  Uluslararası geçerliliği olan TOEFL yada IELTS gibi İngilizce yeterliliği olan sınav sonucunuzla […]

ALMANYA VİZE SÜRECİ

Almanya, Türkiye’den çok fazla vize başvurusu yapılan ülkelerden birisidir. Her yıl bir çok Türk vatandaşı Almanya’da eğitim, çalışma ve yerleşme için vize başvurusu yapmaktadır. Bundan dolayı Almanya’ya gerçekleştirilen vize başvuruları çok dikkatli bir şekilde incelenmekte ve belirtilen şartların sağlanması gerekmektedir. Almanya vize başvurusu yapmak isteyen Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ülkeye giriş yapabilmeleri […]

ALMANYA’DA EĞİTİM SİSTEMİ

Almanya dünyanın en gelişmiş Bilim, Teknoloji, Ticaret ve Sanayi merkezlerinden birisidir. Ayrıca dünya sıralamasında ilk 500’de yaklaşık 46 Üniversitesi ile dünya standartlarının üzerinde eğitim imkanlarını neredeyse ücretsiz olarak sunmaktadır. Almanya özellikle son 6 yıldır Alman eğitim sisteminin zorluğunu ve disiplinini göğüslemeye aday, başarıya odaklanmış ve asla vazgeçmeyecek nitelikli bireylere, yetişmiş genç beyin gücüne; sağlam bir […]