İngiltere de Dil Eğitimi

İngiltere, Birleşik Krallığı oluşturan 4 Ülkeden en kalabalık olanıdır. Roma döneminde Thames Nehri kıyısında kurulan ve zengin tarihi ile mimari kültürünü günümüze kadar koruyan Londra Ülkeye başkentlik etmektedir. Cambridge, Oxford, Liverpool ve Manchester Ülkenin diğer önemli şehirleridir. Köklü, dinamik ve kaliteli bir eğitim sistemine sahip olan İngiltere’de Dil eğitimi almanız için birçok neden vardır. Bunlardan birkaç tanesini sizinle paylaşacağım.

İngilizce’nin Anavatanı olarak da bilinen İngiltere’de konuşma ve İngilizcenizi ilerletme şansını yakalamış olacaksınız. İngiltere’de dil eğitimi alırken İngilizce pratiği yapacağın için kısa sürede İngilizcenin hiçte o kadar zor bir dil olmadığını anlayacaksın. Böylece kendine güvenin artacak ve ayaklarının üzerinde daha sağlam duracaksın. İngilizceyi iyi derecede öğrenmek ileride kariyer ve sosyal hayatında seni daha değerli kılacaktır.

Diğer Ülkelere göre İngiltere Türkiye’ye çok daha yakın, Londra-İstanbul arası uçakla 3,5-4 saat sürmektedir. Böylece, yurtdışında iyi bir eğitim alırken tatillerinde sık sık Türkiye’yi ziyaret  etme şansın olacaktır. Ayrıca, İngiltere’den Avrupa’daki tüm ülkelere ulaşım da çok rahat ve ucuz, dilersen İngiltere’de okuduğun süre boyunca dilediğince diğer Avrupa ülkelerinde de rahatlıkla gezebilirsin.

İngiltere’nin en iyi dil okullarında eğitim alma şansını yakalamış olacaksınız. İngiltere’de dil eğitimi ve konaklama ücretleri diğer Ülkelere göre çok daha ekonomiktir. 6 Aydan uzun süre İngiltere’de Eğitim alacak öğrenciler Akademik dönem içerisinde haftada 20 saat ve tatil döneminde full-time çalışma iznine sahip olacaklardır. Böylece cep harçlığınızı kazanırken sosyal yaşamla kaynaşıp Ülkeye adapte olma süreciniz hızlanacaktır.

İngiltere’de yaşamak oldukça eğlencelidir. Başta Londra olmak üzere müzik gruplarıyla, konser alanlarıyla, opera binalarıyla, moda tasarımcılarıyla, sanatçılarıyla, büyük parklarıyla, stadyumlarıyla, saraylarıyla, şatolarıyla ve müzeleriyle yapacak birçok şey bulacaksınız. Neredeyse sıkılmak için vaktiniz olmayacak.

İngiltere’de dil eğitimi aldığın sürede dünyanın dört bir tarafından gelen insanlarla tanışacak, bazılarıyla ömür boyu sürecek dostluklar kuracaksın. Böylece çok kültürlü bir ortamda yaşamaya alışmış olmanın kişisel gelişimine önemli katkıları olacağı gibi kazanacağın iletişim becerileri ve açık görüşlülük seni diğerlerinin bir adım önüne geçirecek.

Dünyanızı değiştirecek adımı atmaya hazırmısınız ?

Başvuru Aşamaları

Dil eğitiminizi hangi okul ve bölgede alacağınız ile ilgili danışmanlarımız size yardımcı olacaklardır.

İngiltere’de çok fazla okul ve bölge seçeneği bulunmaktadır. Bütçenize uygun bir okul için danışmanlarımız size yardımcı olacaklardır.

Okul Kaydı: Okul kaydınız için, okul başvuru formunun eksiksiz doldurulması gerekmektedir. Bu form danışmanlarımız tarafından doldurulacaktır.

Konaklama  Seçimi: Okulların Aile yanı ve yurt olmak üzere iki farklı konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Size uygun olan konaklama türünü seçip, ödemesinin yapılması gerekmektedir.

Banka Yazısı: Danışmanlarımız size yardımcı olacaklardır.

Ödeme: Okul ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Okul ücreti seçmiş olduğunuz dil okuluna göre değişmektedir. Dil okul ücretini danışmanlarımızla yaptığınız görüşme sonrasında öğrenebilirsiniz.

etc

Vize başvurunuz için danışmanlarımız size gerekli evrak listesini iletilir. Sizin getirmiş olduğunuz evraklar incelenir ve yeminli tercüman tarafından tercümeleri yapılır. Vize başvuru formunuz danışmalarımız tarafından doldurulur. Vize randevunuz alınıp ödemesi yapılır. Sonrasında evraklarınızla birlikte vize başvuru merkezine evraklarınızı sunarsınız.

15 iş günü içerisinde adresinize pasaportunuz teslim edilir.

Vizeniz onaylandıktan sonra Uçak bileti rezervasyonunun ve alınması için danışmanlarımız size yardımcı olabilirler.

Eğitim hayatınızda başarılar dileriz. Bulunmuş olduğunuz bölge, arkadaşlıklarınız, gezmiş olduğunuz yerlerle ilgili düşüncelerinizi ve fotoğraflarınızı bizimle paylaşırsanız çok seviniriz.

Yabancı Öğrenci Populasyonu

 • Çin
 • Hindistan
 • ABD
 • Hong Kong
 • Malezya

En Çok Tercih Edilen Bölgeler

 • London
 • Edinburgh
 • Manchester
 • Glasgow
 • Coventry

En Çok Tercih Edilen Programlar

 • İşletme
 • Mühendislik
 • Sosyal Bilimler
 • Güzel Sanatlar ve Tasarım
 • Diğer

İNGİLTERE DE EĞİTİM MALİYETLERİ

SÜRE

EĞİTİM

KONAKLAMA

TOPLAM

4 Hafta

520 GBP – 1.260 GBP

620 GBP – 1.240 GBP

1.140 GBP-2.500 GBP

12 Hafta

1.260 GBP – 3.000 GBP

1.860 GBP – 3.500 GBP

3.120 GBP – 6.500 GBP

24 Hafta

2.400 GBP – 6.000 GBP

3.700 GBP – 7.000 GBP

6.000 GBP – 13.000 GBP

36 Hafta

5.760 GBP – 8.000 GBP

5.500 GBP – 10.000 GBP

11.000 GBP – 18.000 GBP

KAMPANYALAR

İNGİLTERE’DE ÖĞRENCİ OLMAK

İngiltere’de Kolejlere, Üniversitelere ve dil okullarına tüm Dünyadan her yıl binlerce öğrenci gelmektedir. Akademik açıdan son derece titiz ve mükemmeliyetçi olan İngiltere uzun yıllar Uluslararası öğrencileri Ülkesinde misafir etmiş ve etmeye de devam etmektedir. İngiltere’de Kolej, Üniversite ve dil okullarının çoğunda, Yurtdışından gelen öğrencilerin çevreye alışmaları ve daha hızlı arkadaş edinebilmeleri için Uluslararası topluluğu bünyesinde […]

University of Gloucestershire

Gloucestershire Üniversitesi Gloucestershire Üniversitesi, dört farklı kampüsten oluşmaktadır. Son verilere göre 60 farklı ülkeden 12.000 kayıtlı öğrencisi bulunmaktadır. Gloucestershire Üniversitesi, 2017 yılında Uluslararası Öğrenci Barometresi'ni takiben yabancı öğrenci destek hizmetiyle İngiltere'de beşinci sırada yer almıştır. Birçok bölümde yerel ve uluslararası alan gezileri ve yurtdışı öğrenci değişim programları seçeneği bulunmaktadır.   Gloucestershire Üniversitesi TOP 5 International [...]

Shoreditch Yaz Okulu Programı

Londra’da Yaz Okulu Programı Londra Shoreditch Kampüs (13-17 Yaş)

Gatton Park Yaz Okulu Programı

Gatton Park Londra Yaz Okulu Programı Gatton Park  (8-17 Yaş)

  Ücretsiz Detaylı Bilgi Alın