Almanya da Üniversite

Almanya da Üniversite

Avrupanın merkezinde Almanya Üniversite diploması almak istermisiniz ?
Teknolojik olarak dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında sayılan Almanya’da eğitim; öğrenim ücretlerinin makul seviyede olması sebebi ile birçok öğrencinin ilgisini çekmektedir. Bu nedenle Almanya Üniversite imkanları öğrenciler tarafından merak edilen en popüler konulardan biridir. Bu yazımızda sizlere Almanya’da Üniversite Eğitimini seçen öğrencilerin nedenlerini anlatmaya çalışacağız.

Almanya Üniversite Öğrenim Ücreti ve yaşam maliyeti

Almanya’nın eğitime vermiş olduğu destek ve eğitime ayırmış olduğu bütçenin büyüklüğü Avrupa’nın en kaliteli okullarının burada yer almasını ve eğitimi çok uygun fiyatlarda başarılı öğrencilere sunmasını sağlamıştır. Çünkü Almanya’da Üniversite Eğitiminin toplam maliyeti Türkiye’de ki eğitim maliyetlerine oranla çok daha uygundur. Devlet üniversiteleri yıllık 500 Euro – 1.000 Euro arasında harç almaktadır. Bununla birlikte üniversite öğrencilerinin yılda 90 gün full-time 180 gün part-time resmi çalışma izinleri bulunmaktadır, bu sayesinde öğrenciler yaşam masraflarını çıkarabildikleri gibi eğitim aldığı alan ile ilgili tecrübe kazanmak için çalışabilirler.

Almanya Üniversite Eğitim Kalitesi

Almanya ÜniversiteAlmanya dünyanın en çok tercih edilen prestijli eğitim kurumlarına sahip olan ülkedir. Eğitim standartlarının yüksek olması sebebi ile  en iyi eğitimi almak isteyen ve kariyer planlamasını yaparken profesyonel ekip ile birlikte çalışma fırsatı yakalamak isteyen öğrencilerin ilk aklına gelen ülke Almanya’dır. En önemlisi dünya sıralamasında ilk 100 içinde 10 dan fazla üniversitesi bulunmaktadır.

Daha İyi Kariyer Fırsatları

Üniversite eğitimi sonrası öğrenciler 18 aya kadar iş aramak için Almanya’da kalma hakkına sahiptirler. Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD) 2014 yılında uluslar arası öğrencilerin %50’sinin ülkede kalmaya devam ettiklerini açıklamıştır. Üniversitelerin çeşitli iş alanları ve şirketler ile bağlantıları sayesinde staj döneminde ve mezuniyet sonrası öğrencilerinin istihdam edilebilmesini kolaylaştırmaktadır. Münih Teknik Üniversitesi 2015 yılında istihdam edilebilirlik oranlarına göre 11. Sırada yer almaktadır.

Yaşam Kalitesi

Avrupa’nın ortasında, köklü geçmişe sahip konuma sahip olan Almanya’da yüksek yaşam kalitesine sahip olabileceksiniz. Berlin, Münih, Hamburg vb gibi büyük şehirleri kültür ve sanat alanında fazlası ile doyurucudur. Güçlü ekonomi ve alt yapısı sayesinde Ülke içinde ulaşım çok kolaydır. Bunun dışında spor, siyaset, sanat veya tarih ile ilgili bir çok kaynak eser bulabilirsiniz. İlgi alanınıza uygun bir çok eser ve etkinlik bulabileceğiniz harika bir yerdir.

Farklı Kültürler ile Tanışma

Eğitim kalitesinin yüksek, maliyetlerin düşük, mezuniyet sonrası kariyer fırsatlarının fazla olması sebebi ile uluslar arası öğrenciler açısından her zaman cazibesini korumaya devam etmektedir. Bu sayede farklı kültürler için bir buluşma noktası olmaya devam etmektedir. Eğitim hayatınız boyunca kuracağınız dostluklar ve arkadaşlıklar sayesinde profesyonel hayatınızda çok yönlü olmanızı ve farklı kültürler ile daha rahat iletişime geçmenizi kolaylaştıracaktır.

Avrupa’da Serbest Dolaşım

Almanya Üniversite Eğitiminiz boyunca Avrupa Ülkelerine kolay ulaşım ve seyahat imkanlarından faydalanma şansına sahip olabilirsiniz. Bu sayede eğitiminiz devam ederken Avrupa Ülkelerini daha rahat tanıma ve farklı iş imkanlarına ulaşmanız kolaylaşacaktır.

 

 

Vize hakkında ön bilgilendirmeyi iDATA nın web sayfasında bulabilir, detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Başvuru Aşamaları

Almanya’da Üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin dikkat etmesi gereken en önemli kısım evrak hazırlamadır.

Başvuru öncesi aşağıda ki evrakların, tercümeleri ve apostilli olarak hazırlanması önemlidir.

 • Lise Diplomanız
 • Lise Transkriptiniz
 • Üniversite sınav sonuç belgeniz
 • Üniversite yerleştirme sonuç belgeniz
 • CV
 • Öz Geçmiş & Ön Yazı
 • Yabancı dil seviyenizi gösteren belge

Evrak işlemlerini tamamladıktan sonra başvuru yapılacak Üniversiteler seçilip online olarak başvuru formları doldurulması gereklidir.

Bir çok okul online başvuru sonrasında evrakların orjinallerinin de postalanmasını talep etmektedir.

Üniversite kabülünüz sonrasında yeterli seviyede yabancı diliniz yoksa Dil okul kaydınızın yapılması ve full ödemenin tamamlanmış olması gereklidir.

Almanya de Üniversite eğitimi ve uzun dönem Dil eğitimi almak için Uzun Dönem D tipi vize ye başvurmanız gereklidir.

Vize için gerekli evrakları hazırlayıp vize mülakatına şahsen gitmeniz gereklidir.

Vize görüşmesine gitmeden önce danışmanınızdan destek almanızı öneririz. Sorulacak sorular ve cevaplara hazırlıklı olmanız önemlidir.

 

Önemli Not: Vize görüşmesinde öğrenci adına açılmış ve gerekli bakiye (10.236 EURO) nin yatmış olması gerekli. Yada Garantör evrak orjinali yanınızda olmalı.

Vizeniz de olumlu sonuçlandıktan sonra uçak biletinizi alabilirsiniz.

Uygun Uçak bileti konusunda bizden destek alabilirsiniz.

Hava limanına giderken yanınızda bulunması gerekenler.

 • Pasaport
 • Okul kayıt formu
 • Konaklama detaylarının yazılı olduğu  form

Valizinizi hazırlarken ihtiyacınız olanları koymanız önemlidir. Ekstra eşya size ek bagaj ihtiyacı doğurup fazla ücret ödemenize sebep olabilir.

Yabancı Öğrenci Populasyonu

 • Çin
 • Hindistan
 • Rusya
 • Avusturya
 • İtalya

En Çok Tercih Edilen Bölgeler

 • Münih
 • Berlin
 • Stuttgart
 • Hamburg
 • Aachen

En Çok Tercih Edilen Programlar

 • Mühendislik
 • Hukuk
 • Ekonomi
 • Sosyal Bilimler
 • Diğer

ALMANYA DA DİL EĞİTİM MALİYETLERİ

SÜRE

EĞİTİM

KONAKLAMA

TOPLAM

4 Hafta

500 Euro – 1.200 Euro

480 Euro – 800 Euro

980 Euro – 2.000 Euro

12 Hafta

1.400 Euro – 2.500 Euro

1.440 Euro – 2.400 Euro

2.800 Euro – 5.000Euro

24 Hafta

2.500 Euro – 3.500 Euro

2.880 Euro – 4.800 Euro

5.400 Euro – 8.300 Euro

36 Hafta

3.500 Euro – 6.000 Euro

4.300 Euro – 7.200 Euro

7.800 Euro – 13.200 Euro

KAMPANYALAR

Fisher College

 

Bedava Uçak Bileti

24 hafta ve üzeri İngiltere ve Fransa Eurocentres Dil Okul kayıtlarında uçak bileti hediyemizdir.

MALTA Dil Eğitimi Fırsatı

Malta dil eğitimi açısından kendisini geliştirmiş bir Ülkedir. Bu sebeple ücretleri diğer Ülkelere göre daha ekonomiktir.

ABD Üniversite Gezi Programı

ABD Üniversite Tanıtım Programı

  Ücretsiz Detaylı Bilgi Alın