Yurtdışı Lise Tamamlama

Yurtdışı Lise Programları

Yurtdışı lise programları sayesinde  çocuğunuzun İngilizce seviyesini mükemmel seviyesine yakın hale getirmenin yanında uluslararası kültürlerle erken tanışarak farklı bakış açıları geliştirecek ve kendine olan güveni geliştirip, kendi ayakları üzerinde durma becerisini erken yaşta kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Yurtdışı Lise eğitimi sonrasında sınav stresinden kurtulan gençler puanın yettiği değil tercih ettiği bölümde Üniversite eğitimi alabilir ve kendine uygun bir meslek seçme hakkını kazanır.

Ayrıca yurtdışı lise eğitimini tamamlayan gençler Türkiye de Üniversite sınavına girmeden istediği Üniversite ve bölüme başvurmaya hak kazanırlar.

 

Okul Türleri

Private Day: Özel okul statüsünde olan okullar. Konaklama aile yanı opsiyonu bulunmaktadır.

Private Boarding: Özel ve yatılı okul statüsünde olan okullar. Karma okullardır, konaklamalar kampüs içinde yurt yada aile yanı seçenekleri sunmaktadırlar.

Public Day: Devlet okulu statüsünde bulunan girmesi daha zor, kontenjanları kısıtlı okullardır. Konaklama aile yanı seçeneği mevcuttur.

 

Başvuru ve Kabül

Yurtdışı Lise eğitimine dahil olan öğrencinin; o ülkenin yaşam şartlarına alışması ve bütünleşmesi gereklidir. Bu sayede derslerinde ki başarı oranı daha artacaktır. Program başvurları okullar tarafından çok dikkatle seçilmektedir. Genellikle her okul kabül öncesi öğrenci ile mülakat yapmak ister.

 

 

Okulların başlıca dikkat ettiği konular:

  • Öğrencinin daha önce yabancı dil eğitimi almış olması
  • Orta okulu bitirmiş olması
  • Arkadaş canlısı ve pozitif kişiliğe sahip olması
  • Daha önce yurtdışı tecrübesi yaşamış olması
  • Ailenin maddi olarak yeterli güce sahip olması

Konaklama

Yurtdışı lise programları öğrencilerine aile yanı konaklama ve kampüs içi yurt konaklama seçeneklerini sunmaktadır. Öğrenciler 24 saat gözetim altında tutularak  sorun yaşanmaması sağlanmaktadır.

Başvuru Tarihleri

Her ülke ve okul için son başvuru tarihleri değişmekle birlikte Yurtdışı Lise Eğitimi başvuruları genellikle Mart ayına kadar yapılması gereklidir.

    Ücretsiz Detaylı Bilgi Alın