Kanada da Dil Eğitimi

Kanada’da Dil Eğitimi Avantajları

Kanadada Dil EğitimiDünyanın en güvenli, refah düzeyi en yüksek ülkelerinden biri olan Kanada, son yıllarda ülkemizde de yurtdışında  dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin gözdesi konumundadır. Bununla birlikte Kanada’da dil eğitimi ve okulların çeşitliliği sayesinde çok uygun çözümler sunmaktadır.

Kanada’da dil eğitimi için öğrenciler tarafından en fazla tercih edilen popüler şehirler birini Vancouver, ikinci  Toronto ve üçüncü olarak Montreal gibi büyük şehirler gelmektedir. Eğitim olarak dil eğitimlerinde genel İngilizce, yoğun İngilizce gibi standart kursların yanı sıra; GRE–GMAT, TOEFL – IETLS sınavları hazırlık programları gibi CELTA, DELTA gibi diploma programları ve iş hayatınıza yönelik iş İngilizcesi, tıp İngilizcesi eğitimleri seçeneklerini bulabilirsiniz. Dil eğitimi sonrası sertifika veya diploma programlarına ya da üniversitelerde lisans/yüksek lisans programlarına devam edebilirsiniz.

Kültür Çeşitliliği

Kanada’da seçeceğiniz okulun lokasyonu, eğitim kalitesi ve öğrencilere sunduğu diğer eğitim ve sosyal imkanları eğitim fiyatlarını etkiler.Kanada’da en çok tercih edilen konaklama tipi aile yanıdır. Bunun yanında en ekonomik olan türdür. Ancak aile yanı konaklamalarda ailelerin göçmen nüfustan dolayı kökenlerinin farklı olabileceği ama İngilizce’yi anadilleri gibi konuştukları unutulmamalıdır. Aile yanı haricinde tüm şehirlerde her öğrencinin bütçesine sosyal yaşamına uygun konaklama alternatifi sağlanabilmektedir. Yurt konaklaması ve paylaşımlı öğrenci evlerinde konaklama da tercih edilen diğer seçeneklerdir.

Kanada’da dil eğitimi ve Yurtdışı Dil Okul promosyonları hakkında bilgi almak için 0 242 512 12 04 den bize ulaşabilir veya bilgi talep formumuzu doldurarak bilgilerinizi bize iletebilirsiniz.

DİL EĞİTİMİ İÇİN – ÖZGÜR ÜLKE KANADA

Bir insanın kendine yapabileceği en büyük yatırımlardan bir tanesi Kanada’da dil eğitimi almak diyebiliriz. Çift anadili olan bu ülke; özgürlük konusunda da kendinizi son derece rahat hissedebileceğiniz, sosyalleşirken dilinizi de en iyi şekilde geliştirebileceğiniz bir ortam sunmaktadır. İnsanlarının sıcaklığı ile, suç oranının düşüklüğü ile ve doğa ile iç içe bir ülke oluşu ile Kanada’da dil eğitimi alırken en önemlisi motivasyonunuzu hiç kaybetmeyeceksiniz.

Ek olarak Kanada hakkında daha detaylı bilgiye https://www.canada.ca/ adresinden ulaşabilirsiniz.

ÖĞRENCİLER İÇİN KANADA KONAKLAMA İMKÂNLARI

KanadKonaklama Kanada’da dil eğitimi sırasında sizin için hiç zor olmayacak. Bu konuda Kanada oldukça avantajlı bir ülkedir. Nüfusunun az olması bakımından barınma ihtiyacı kolayca giderilebilmektedir. Bununla birlikte konaklama alternatiflerini aşağıda görebilirsiniz.

 • Aile Yanı: Kanada’da suç oranının düşüklüğünden bahsetmiştik. Eğitim seviyesinin yüksek olduğu bu ülkede bir ailenin evinin bir odasına yerleşebilir ve içiniz oldukça rahat eğitiminize devam edebilirsiniz.
 • Yurt İmkânları: Aile yanında kendinizi yabancı hissedecekseniz, Kanada’nın konforlu yurtlarını gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.
 • Ayrı Ev: Bir süre sonra çevrenizde artan dostlarınız ile bir eve çıkabilir hem diyaloglarınızla dilinizi geliştirip, hem de dostluğunuzu pekiştirebilirsiniz.

Kendinizi özgür bırakın, gelişmeye ve yenilenmeye açık olun, ileriye bakmaktan korkmayın ve gelecek sizin ellerinizde bunu asla unutmayın. Çünkü siz önemlisiniz.

Kanada Üniversite başvuru ve kayıt işlemleri için https://www.aplusyurtdisi.com/kanada-universite-egitimi/ yazımıza göz atmayı ihmal etmeyin.

Hayatınızı değiştirmeye hazırlanın.

Başvuru Aşamaları

Kanada‘da öğrencilerin en fazla tercih ettiği bölgeler; Vancouver ve Toronto’dur. Bu iki bölgede hem sanatsal hem de spor merkezleri açısından oldukça eğlencelidir. Öğrenciler dil eğitimi alırken aynı zamanda da boş vakitlerini keyifli ve eğlenceli bir şekilde geçirmeleri için fırsatlar sunmaktadır.

Kanada’da dil okulları farklı zamanlarda indirimli fiyatlarını paylaşmaktadırlar. Okulların yapmış oldukları güncel promosyon fiyatlarını kayıt olmadan önce danışmanlarınızdan öğrenebilirsiniz.

Okul Kaydı : Okul kaydınızın yapılabilmesi için öncelikli olarak güncel pasaport bilgilerinizin ve okul ödemesinin yapılması gerekmektedir. Her okul farklı fiyat seçenekleri sunmaktadır. Bütçenize uygun olacak okullar hakkında bilgiyi danışmanlarınızdan öğrenebilirsiniz.

Konaklama  Seçimi : Kanada’da da diğer Ülkeler de olduğu gibi Aile yanı ve Yurt seçenekleri mevcuttur. Aile yanı konaklamalarda sabah,öğle ve akşam yemeklerinin de  bulunması öğrenciler açısından daha cazip gelmektedir. Size uygun konaklama seçeneği seçiminde danışmanlarınız size yardımcı olacaklardır.

Banka Yazısı : Kanada’da kalacağınız süre boyunca sizin maddi durumunuzu gösteren Bankadan alacağınız İngilizce banka yazısına ihtiyacınız gerekmektedir.

Vize formunuzun tam ve eksiksiz doldurulması  gereklidir.

Vize başvurunuzun sonuçlanması ortalama 2 ayı bulmaktadır.

Online başvuru yaptıysanız sonuc size email olarak bildirilecek ve vize sonuç yazınız ile pasaportunuzu postalamanız talep edilecektir.

Program gidiş tarihinden min 3 ay önce işlemlere başlamanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Vize görüşmenizin olumlu sonuçlanması sonrasında pasaport ve vizeniz elinize geçtikten sonra uygun uçak bileti araştırmaya başlayabilirsiniz.

Mümkün oldukça ilk gidişinizde direk uçuşları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Uzun bir yolculuk olacağı için aktarmalarda vakit kaybetmenizi istemiyoruz ?

Hava limanına giderken yanınızda bulunması gerekenler.

 • Pasaport
 • Okul kayıt formu
 • Konaklama detaylarının yazılı olduğu  form

Valizinizi hazırlarken ihtiyacınız olanları koymanız önemlidir. Ekstra eşya size ek bagaj ihtiyacı doğurup fazla ücret ödemenize sebep olabilir.

Yabancı Öğrenci Populasyonu

 • Hindistan
 • Çin
 • G.Kore
 • Fransa
 • Vietnam

En Çok Tercih Edilen Bölgeler

 • Toronto
 • Vancouver
 • Montreal
 • Ottawa
 • Winnipeg

En Çok Tercih Edilen Programlar

 • IT
 • Finans
 • Mühendislik
 • Enerji
 • Ziraat

KANADA DA EĞİTİM MALİYETLERİ

SÜRE

EĞİTİM

KONAKLAMA

TOPLAM

4 Hafta

1.320 CAD – 1.400 CAD

780 CAD – 1.200 CAD

2.100 CAD – 2.500 CAD

12 Hafta

3.800 CAD – 4.000 CAD

2.300 CAD – 3.600 CAD

6.100 CAD – 7.600 CAD

24 Hafta

6.900 CAD – 7.500 CAD

4.600 CAD – 7.000 CAD

11.500 CAD – 14.500 CAD

36 Hafta

10.000 CAD – 11.000 CAD

7.000 CAD – 10.000 CAD

17.000 CAD – 21.000 CAD

KAMPANYALAR

Kanada Üniversite Eğitimi Kayıt ve Kabül Aşamaları

Son Yıllların Gözdesi Kanada Üniversite Eğitimi Yüksek standartlarda yaşam kalitesi ve eğitim arıyorsanız Kanada Üniversite Eğitimi sizin için doğru bir başlangıç olacaktır.

Kanada Üniversiteleri 

Kanada Üniversiteleri 

Bedava Uçak Bileti

24 hafta ve üzeri İngiltere ve Fransa Eurocentres Dil Okul kayıtlarında uçak bileti hediyemizdir.

MALTA Dil Eğitimi Fırsatı

Malta dil eğitimi açısından kendisini geliştirmiş bir Ülkedir. Bu sebeple ücretleri diğer Ülkelere göre daha ekonomiktir.

  Ücretsiz Detaylı Bilgi Alın