Kanada Üniversite Eğitimi Kayıt ve Kabül Aşamaları

Son Yıllların Gözdesi Kanada Üniversite Eğitimi

Yüksek standartlarda yaşam kalitesi ve eğitim arıyorsanız Kanada Üniversite Eğitimi sizin için doğru bir başlangıç olacaktır. Sosyal Devlet olarak ön plana çıkan Kanada, öğrencilere eğitim hayatı ve sonrasında sunduğu imkanlar ile başarılı öğrencileri Kanada’da tutmak için fırsatlar sunmaya devam etmektedir.

Kanada Üniversite Eğitimi sayesinde;

  • Eğitiminiz devam ederken co-op programları sayesinde size staj yaparken para kazanma fırsatı
  • Eğitiminiz sonrası +3 yıl çalışma ve oturma izni
  • +5 yılı tamamlayanlar için süresiz oturum yada Kanada vatandaşlığı gibi fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Amerika ve İngiltere ile kıyaslandığında Kanada Üniversite Eğitimi çok daha cazip fiyatlara sahiptir. Kanada Üniversite Eğitimi almak isteyen öğrenciler İngilizce Hazırlık eğitimlerini Kanada’nın istedikleri bölgelerinde tamamlayıp Üniversitelere başvuru için yeterli seviyeye gelebilirler.
Üniversiteler kendi kabul şartlarını belirlemektedir ve her başvuru bireysel olarak özel olarak değerlendirilmektedir. İngiliz ve Fransız eğitim modelinden etkilendikleri için Üniversite ve College diye adlandırılmaktadır. Her eyalette finansal düzenlemeleri kontrol eden, müfredatı koyan, öğretmenlerin yeterlilik düzeyini kontrol eden eğitim bakanlıkları bulunmaktadır. Kanada Üniversite ve College ların Türkiye’de denkliği bulunduğu gibi dünyanın diğer ülkelerinde de denklik ile ilgili bir problem bulunmamaktadır.

Kanada Community College Eğitimi

Kanada Üniversite lerinde okumak isteyen öğrenciler İngilizce hazırlık ve sonrasında ki  2 yılı Community College larda tamamlayabilirler. Kabül şartları daha esnek ve maliyet olarak daha cazip olan Community College lar Kanada vatandaşları tarafından da tercih edilmektedir. Mezuniyet sonrası %60 ların üzerinde iş bulma potansiyeline sahip olan Community College lar hemen iş hayatına atılmak isteyen öğrenciler arasında da tercih edilmektedir.

Kanada Üniversite Eğitimi

Kanada Üniversite lerinde eğitim almak için liseden mezun olmanız yeterlidir. Lise not ortalamanız ve İngilizce seviyeniz başvuru için öncelikle kontrol edilen kısımlardır. Başvuru şartları Üniversite ve bölümlere göre farklılık gösterebilir. Başvurular değerlendirilirken öğrencinin akademik ve sosyal başarıları göz önünde bulundurulur.
Lisans eğitiminize Kanada’da devam edebileceğiniz gibi Türkiye tamamlamış olduğunuz ön-lisans eğitiminizi Lisans a tamamlama imkanınız da bulunmaktadır.
Yüksek lisans, doktora ve farklı alanlarda sertifika programları ile Kanada’da eğitim hayatınıza devam edip daha iyi bir kariyeri hedefleyebilirsiniz.

Kanada Üniversite Eğitimi Sonrası Vatandaşlık

Kanada; College yada Üniversite eğitimini tamamlayan öğrencilere +3 yıl oturma ve çalışma izni vermektedir. Dünya Üzerinde yaşanabilir En İyi Ülke olarak defalarca seçilen Kanada Üniversite Eğitimi sonrası 3 yıl çalışma izni sayesinde edineceğiniz tecrübe sayesinde hedeflerinizi büyütebilirsiniz. Kanada’da 5. Yılını doldurmuş kişiler Kanada Vatandaşlığına başvurma hakkı kazanmaktadırlar. Bu sayede çift pasaport sahibi olabilir ve dünyanın bir çok ülkesinde çalışma hakkına sahip olabilirsiniz.
Kanada Üniversite Eğitimi ve başvuru adımları hakkında daha detaylı bilgi almak için A Plus Ofislerine ulaşmaktan lütfen çekinmeyiniz.

    Ücretsiz Detaylı Bilgi Alın