İngiltere de Üniversite

İngiltere’de Üniversite eğitimi almak isteyen Türkiye’den mezun öğrencilerin öncelikle  İngilizce hazırlık seviyesini tamamladıktan sonra foundation eğitimi almaları gereklidir. İngiltere’de Lise eğitimi 13 yıl olduğu için foundation önemlidir. Türkiye’de IB diploma sahibi, A level diploma veren liseden mezun olan öğrenciler akademik seviyede İngilizce ye sahiplerse direk Üniversite eğitimine 1. sınıftan başlama şansları vardır.

 

İngiltere’de Master

İngiltere’de yüksek lisans programları sınıf ortamında öğretime dayalı ve araştırmaya dayalı olmak üzere iki gruba ayrılırlar. İngiltere’de master programına başvuruda temel kabul kriteri not ortalamasıdır. Üniversitelerin seçicilik durumuna göre genellikle 2.50 üzeri bir ortalama tercih edilirken bunun altında olunan durumlarda da doğrudan kabul mümkün olabilir veya öğrenci pre-master programlarına katılmayı düşünebilir.

 

İngiltere’de Üniversite Vize Şartları

İngiliz üniversitelerinde eğitim için ‘Tier4 General Student Visa‘ verilir. Bu vize türüne başvuru yapabilmek için müracaat öncesi banka hesabında en az 28 gün müddetince okul ve yaşam giderleri miktarının tutulmuş olması gerekir. Banka hesabı öğrenci veya ebeveyne ait olmalıdır. Hesabın ebeveyne ait olması durumunda sponsorship mektubuna da ihtiyac vardır. Yaşam giderleri Londra ve Londra dışı olmak üzere ana hatlarıyla iki şekilde hesaplanır. Londra merkez için aylık yaşam gideri 1265GBP * 9 ay olarak (toplamda 11,385GBP) hesaplanırken, Londra’nın dış semtleri ve Londra dışı yerler için 1015GBP * 9 ay olarak (toplamda 9,135GBP) hesaplanmaktadır.

Güncel rakamlar için danışmanınızda teyit alınız.

Dünyanızı değiştirecek adımı atmaya hazırmısınız ?

Başvuru Aşamaları

Dil eğitiminizi hangi okul ve bölgede alacağınız ile ilgili danışmanlarımız size yardımcı olacaklardır.

İngiltere’de çok fazla okul ve bölge seçeneği bulunmaktadır. Bütçenize uygun bir okul için danışmanlarımız size yardımcı olacaklardır.

Okul Kaydı: Okul kaydınız için, okul başvuru formunun eksiksiz doldurulması gerekmektedir. Bu form danışmanlarımız tarafından doldurulacaktır.

Konaklama  Seçimi: Okulların Aile yanı ve yurt olmak üzere iki farklı konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Size uygun olan konaklama türünü seçip, ödemesinin yapılması gerekmektedir.

Banka Yazısı: Danışmanlarımız size yardımcı olacaklardır.

Ödeme: Okul ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Okul ücreti seçmiş olduğunuz dil okuluna göre değişmektedir. Dil okul ücretini danışmanlarımızla yaptığınız görüşme sonrasında öğrenebilirsiniz.

etc

Vize başvurunuz için danışmanlarımız size gerekli evrak listesini iletilir. Sizin getirmiş olduğunuz evraklar incelenir ve yeminli tercüman tarafından tercümeleri yapılır. Vize başvuru formunuz danışmalarımız tarafından doldurulur. Vize randevunuz alınıp ödemesi yapılır. Sonrasında evraklarınızla birlikte vize başvuru merkezine evraklarınızı sunarsınız.

15 iş günü içerisinde adresinize pasaportunuz teslim edilir.

Vizeniz onaylandıktan sonra Uçak bileti rezervasyonunun ve alınması için danışmanlarımız size yardımcı olabilirler.

Eğitim hayatınızda başarılar dileriz. Bulunmuş olduğunuz bölge, arkadaşlıklarınız, gezmiş olduğunuz yerlerle ilgili düşüncelerinizi ve fotoğraflarınızı bizimle paylaşırsanız çok seviniriz.

Yabancı Öğrenci Populasyonu

 • Çin
 • Hindistan
 • ABD
 • Hong Kong
 • Malezya

En Çok Tercih Edilen Bölgeler

 • London
 • Edinburgh
 • Manchester
 • Glasgow
 • Coventry

En Çok Tercih Edilen Programlar

 • İşletme
 • Mühendislik
 • Sosyal Bilimler
 • Güzel Sanatlar ve Tasarım
 • Diğer

İNGİLTERE DE EĞİTİM MALİYETLERİ

SÜRE

EĞİTİM

KONAKLAMA

TOPLAM

4 Hafta

520 GBP – 1.260 GBP

620 GBP – 1.240 GBP

1.140 GBP-2.500 GBP

12 Hafta

1.260 GBP – 3.000 GBP

1.860 GBP – 3.500 GBP

3.120 GBP – 6.500 GBP

24 Hafta

2.400 GBP – 6.000 GBP

3.700 GBP – 7.000 GBP

6.000 GBP – 13.000 GBP

36 Hafta

5.760 GBP – 8.000 GBP

5.500 GBP – 10.000 GBP

11.000 GBP – 18.000 GBP

KAMPANYALAR

Fisher College

 

Bedava Uçak Bileti

24 hafta ve üzeri İngiltere ve Fransa Eurocentres Dil Okul kayıtlarında uçak bileti hediyemizdir.

MALTA Dil Eğitimi Fırsatı

Malta dil eğitimi açısından kendisini geliştirmiş bir Ülkedir. Bu sebeple ücretleri diğer Ülkelere göre daha ekonomiktir.

ABD Üniversite Gezi Programı

ABD Üniversite Tanıtım Programı

  Ücretsiz Detaylı Bilgi Alın