MALTA Dil Eğitimi Fırsatı

Malta dil eğitimi açısından kendisini geliştirmiş bir Ülkedir. Bu sebeple ücretleri diğer Ülkelere göre daha ekonomiktir.

Malta’yı cazip kılan seçenekler; vize konusundaki rahatlığı, Akdeniz iklimine sahip olması, Türkiye’ye yakın olması ve ekonomik eğitim masraflarıdır. Malta dil okulları, kalite garantisi veren FELTOM üyesi olup, bazı dil okulları Avrupa standardı olan ISO 9001kalite sertifikasına sahiptir.

Malta Dil Eğitimi Koşulları

Malta uzun yıllar İngiliz sömürgesi altında yaşamıştır. Bu nedenle İngilizce Ülkenin ana dillerinden biridir. Konumu dolayısıyla da öğrencilerin 4 mevsim tercih ettikleri bir tatil noktasıdır. Malta, Avrupa Birliği üyesi olduğundan Türk ziyaretçiler Ülkeye Schengen tipi bir vizeyle rahatça girebilmektedir. Türkiye’den kalkan direk uçak seferleriyle Malta’ya  2,5 saat gibi kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. Turistik açıdan çok zengin olan Malta, zengin bir tarihe sahiptir. Adalar Ülkesi olan Malta Akdeniz’de yer aldığından kültür olarak da Türkiye’ye yakındır. Bu sebeple Malta’ya giden öğrenciler Ülkede yabancılık çekmezler ve hemen uyum sağlarlar.

Malta’da, Alman, İtalyan, Fransız, Kore, Japon, Çin, Rus, Norveç, İsveç, İsviçre gibi birçok ülkeden vatandaş görebilirsiniz. Malta’da çok fazla dil okul seçeneği bulunmaktadır. Bu okullar profesyonel kadrolarla eğitim vermektedir. Okullarda İngilizce öğrenme amacınız ne ise o amaca yönelik programlar seçebilirsiniz. Böylelikle en kısa sürede hedeflediğiniz İngilizce seviyesine ulaşabilirsiniz. Birbirinden farklı yaşlar için düzenlenmiş programlarda dilediğiniz ders saatini seçebilir, almak istediğiniz kurs yoğunluğunu belirleyebilirsiniz. Malta’da ki dil okullarının çoğu dersleri küçük sınıflarda yapmaktadır. Böylece her öğrencinin derse katılması amaçlanmıştır.

Malta’da ki okulların neredeyse hepsinde konaklama imkanı bulunmaktadır. Her bütçeye uygun konaklama imkanı sunmaya çalışan okullar, öğrencilerin memnuniyetini ilk sıraya almıştır. Aile yanı, Apart veya otel seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Özellikle dil eğitimi için aile yanı konaklama diğer konaklama türlerine göre daha fazla önem taşır. Daha az masraflı olmasının dışında, aile ile beraber kalınacağı için okul dışında sürekli İngilizce pratik yapmak, o ülkenin kültürünü daha yakından tanımak, konuşup anlaşmak için İngilizce limitlerinizi zorlamayı gerektireceğinden aile yanı konaklama en uygun seçimdir. Tek kişilik veya iki kişilik odaları seçelebilirsiniz. Sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri aile tarafından karşılanır. Alerji olduğunuz veya farklı kültür ve inançlardan dolayı istemediğiniz yiyecekler (özellikle et içeren yemekler) önceden aileye bildirilir. Ailelerin kontrolleri okullar tarafından yapılır.

Malta vizesi hakkında detaylı bilgi için burayı kontrol edebilirsiniz.

A Plus Yurtdışı Eğitim

Malta Dil Eğitimi – Konaklama Alternatifleri

Diğer bir seçenekte öğrenciler tarafından değerlendirilen Apart dairelerdir. Bu daireler öğrencilerin ihtiyacı olan her türlü özelliklere sahiptir. Apart daireleri kendi eviniz gibi kullanabilir, mutfakta yemeğinizi pişirebilir, yeni tanıştığınız ve dairenizi paylaştığınız öğrencilerle keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Başka bir seçenekte otellerdir. Eğer tercih ettiğiniz okulun anlaşmalı olduğu oteller varsa okul aracılığıyla bu otellere rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Uçak, transfer, konaklama, kurs ve sosyal etkinliklerinde içinde olduğu paket fiyatları dil okullarında temin edebilir ve sorunsuz bir yolculuğu garantileyebilirsiniz.

Malta’da birçok sosyal etkinlik fırsatları da bulunmaktadır. En çok tercih edilen etkinlikler arasında su sporları gelmektedir. Zengin tarihiyle Malta, birbirinden güzel kültür gezilerine de olanak sağlamaktadır. Malta, hem tatil hem de eğitim için mükemmel bir fırsattır.

    Ücretsiz Detaylı Bilgi Alın