Almanya da Üniversite

Almanya Üniversite Fırsatları

Hiç Almanca bilgisine sahip olmasanız da Almanya Üniversite başvurusu için gerekli olan şartlı / ön-kabulü almanızı garanti edebiliyoruz. 

Almanya’da size uygun Lisans, Yüksek Lisans, Master, MBA vb  programlarının araştırılması ve kabul alınması konularında APLUS Yurtdışı Eğitim olarak sizlere yardimci olabiliriz. Almanya Üniversite kabul şartlarını sizin için kolaylaştırdık.

Her öğrencinin başvuru yapabileceği ve kabul alabileceği okulların birbirinden farklı olduğunu öncelikle belirtmek isteriz. Almanya Üniversite Kayıt ve kabul işlemleri için sizin  yabancı dil seviyeniz, (TestDaf , DSH, TOEFL , IELTS vb  gibi scorlarınız) okul bitirme dereceniz, iş tecrübeniz vb gibi etkenler önemli rol oynamaktadır. Bundan dolayı her öğrenci için ayrı ve özel olarak; programları ve kabul şartlarını APLUS-Almanya irtibat büromuz detaylı olarak araştırmakta ve size uygun sonuçları bulduktan sonra sizinle paylaşmaktadır.

Hiç Almanca bilgisine sahip olmasanız da Almanya Üniversite başvurusu için gerekli olan şartlı / ön-kabulü almanızı garanti edebiliyoruz. Ön-kabul belgesini 4-8 haftada alabiliyoruz. Vize işlemleri ise 4-8 hafta kadar sürebilmektedir.

 • Üniversite, yüksek lisans ve doktora “şartlı-kabul” başvurularınız olumlu sonuçlanmazsa tüm paranızı iade ediyoruz.

Almanca bilginiz yeterli (C1 ve üzeri) değilse öncelikle özel bir dil okulunda akademik hazırlık alması konusunda yönlendirmede bulunacağız. (Bu hazırlık eğitiminin 12 aylık ücreti ortalama 4,500 – 8,000 Euro’dur.)

Bu hazırlık eğitimi sonunda Almanca yeterliliğinizi kanıtlayan DSH veya TESTDaf  sınavlarından gerekli puan almanız gerekmektedir. Bu sınavlardan birini verdikten sonra üniversite kesin kabul ve ders kaydı işlemlerini yapabilmekteyiz. Bu noktada, üniversitelerin ders başlama tarihlerini ve yabancı öğrenci kontenjan oranlarını takip etmek ve buna göre hazırlık yapmak çok önemlidir. Almanya’da eğitiminiz boyunca firmamızla irtibatta olmanız ve tüm akademik işlemlerinizi bizim üzerimizden gerçekleştirmeniz çok önemlidir.

Danışmanlık hizmetimiz süresince APLUS Yurtdışı Eğitim sizin istediğiniz bölümde Lisans, Yüksek Lisans, Master, MBA vb  programlarından kabul alabileceğimiz 3 farklı okulun tesbiti, bu okullara  başvuru için gerekli evrak ve belgelerin hazırlanması, kabul sürecin takip edilmesi gibi konularda size destek veriyor olacaktır.

Almanya’da Eğitim Almanın Avantajları:

 • YÖK tarafından onaylı, Dünya sıralamasında ilk 500’de olan köklü Alman Devlet Üniversitelerinde yüksek standartlarda eğitim alabilir, uluslararası diploma ve kariyer sahibi olabilirsiniz.
 • Almanya’da ücretsiz veya yıllık en fazla 1,600 Euro harç ile Üniversite Eğitimi alabilirsiniz.
 • Almanya’da Avrupa Birliği’nin en çok konuşulan dili olan Almancayı ve İngilizceyi akademik seviyede öğrenebilirsiniz. (Birçok üniversite öğrencilerine seçmeli olarak üçüncü bir dil öğrenme fırsatı da sunabilmektedir.)
 • Almanya’da üniversite öğrencilerinin yaşam giderlerini karşılayabilmek üzere çalışma izinleri vardır. Ayrıca öğrenciler sağlık, ulaşım gibi pek çok alanda kendilerine yönelik özel indirim ve sosyal hizmetlerden faydalanabilir.
 • Almanya, Avrupa’nın en gelişmiş sanayi ve teknoloji merkezidir. Almanya, dünyanın en büyük sanayi ihracatına sahiptir.
 • Alman Üniversiteleri, dünyanın en büyük şirketleri, sanayi işletmeleri, sivil toplum kuruluşları, devlet kurumları ve yerel yönetimlerle ortak çalışmalar yaparak, öğrencilerin derslerdeki teorik bilgilerini güncel uygulamalarla pekiştirme fırsatı sunmakta ve öğrencilerin mezuniyet sonrası iş sahibi olmalarını kolaylaştırmaktadır.
 • Birçok Alman üniversitesi öğrencilerini iki dalda (çiftdal / double) yaparak eğitmektedir ve buna göre öğrenciler iki lisans diplomasına sahip olabilmektedir.
 • Almanya’da İngilizce eğitim almak isteyen üniversite mezunları için 1000’nin üzerinde İngilizce Master ve Doktora Programı vardır. Lisans düzeyinde sadece İngilizce olan (Almanca zorunluluğu olmayan) programların sayısı her geçen gün artış göstermektedir.
 • 350’ye yakın Üniversitede gelişen teknoloji ve bilim dallarına paralel olarak, sürekli yeni fakülte ve bölümler açılmaktadır.

Eğitim Giderleri:

Avrupa’nın en fazla yabancı öğrenci potansiyeline sahip ülkesi Almanya’dır ve verilen eğitimin çok kaliteli olmasına rağmen Almanya’da Devlet üniversiteleri ücretsizdir. Öğrenciler, Türkiye’deki gibi cüzi miktarlarda dönemlik harç ödeyerek eğitimlerine devam edebilmektedirler (yıllık ortalama harç ücretleri 200 – 1,600 arasındadır). Almanya’da eğitim alan bir üniversite öğrencisinin Alman hükümetine yıllık ortalama maliyetinin 30.000 Euro’nun üzerinde olabildiği göz önünde bulundurulursa Alman Üniversitelerinin yönetim ve kırtasiye giderleri olarak almış oldukları yıllık harç ücretlerinin çok cüzi olduğu anlaşılabilir.

ABD, İngiltere ve Kanada gibi ülkelerde yabancı öğrencilerden, kendi vatandaşlarına uyguladıkları fiyatlardan farklı ve yüksek eğitim harçları alınır. Bu ülkelerde, dünyada ilk 500 sıralamasında olan bir üniversiteden kabul almak çok zor olmakla birlikte yıllık en az 20.000 USD ve üzerinde bir eğitim bütçesi gerektirebilmektedir. Ayrıca, bu gelişmiş ülkelerde Almanya’da genel bir durum olduğu gibi iki ayrı dilde (Almanca ve İngilizce) ve çift dalda (aynı anda iki ayrı bölümde) ve uygulamalı eğitim alma imkânları öğrencilerin durumlarına bağlı olarak çok kısıtlıdır diyebiliriz.

Almanya’da Konaklama ve diğer yaşam giderleri aylık 500 – 650’dur. Bazı büyük şehirlerde kiralar yüksek olduğu için bu giderler aylık 600 – 850 aralığında olabilmektedir.

Almanya Üniversite ve Yüksek Okullarının Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından denkliği mevcuttur.

Lütfen Almanya Üniversite Başvuru detayları için bize ulaşmayı ihmal etmeyiniz.

  Ücretsiz Detaylı Bilgi Alın