ALMANYA’DA ÜNİVERSİTE MALİYETLERİ

ALMANYA’DA ÜNİVERSİTE ve YAŞAM MALİYETLERİ

Yüksek eğitim kalitesi, eğitim dönemi boyunca sağladığı staj imkanları ve eğitim sonrası iş imkanları ve eğitim maliyetlerinin çok uygun olması sebebi ile bir çok öğrenci tarafından Almanya’da Üniversite Eğitimi cazibesini korumaktadır. Öğrencilerin en fazla merak ettiği konuların başında ise Almanya’da Öğrenci Yaşam Giderleri nin ne kadar olduğudur.

Almanya’da Üniversite Eğitim Ücretleri

Almanya’daki Devlet Üniversitelerinin tamamı çok düşük harç ücretlerinde eğitim sunmaktadır. Ortalama 500 Euro – 1000 Euro arasında yıllık ücretlere eğitim alabilirsiniz. Almanya’nın öğrencilere sunduğu en önemli avantaj çok düşük ücretlere eğitim vermesidir.

Almanya’da Üniversite Öğrencisinin Yaşam Maliyetleri

Almanya’da eğitim gören öğrencilerin aylık yaşam maliyetleri yaklaşık olarak 750 Euro’dur. Üniversite eğitimi sırasında verilen yasal çalışma izinleri sayesinde öğrenciler yaşam giderlerini düşürmeyi başarmaktadır. Almanya’da Üniversite öğrencileri konaklama için aylık ortalama 350 Euro – 450 Euro arasındadır. Konaklama tercihleri arasında Üniversite yurtları ve paylaşımlı öğrenci evleri bulunmaktadır.

Almanya’da Üniversite İçin Bloke Hesap

Öğrencilerin Almanya’da Üniversite eğitimi almak için vize başvurusu sırasında 12 aylık yaşam maliyeti olan 11.208 Euro nun Almanya’da ki bir bankaya bloke hesap açtırarak yatırması gereklidir. Vizesi olumlu sonuçlanıp Almanya’da Eğitim almaya başlayan öğrenciler bu hesapta ki paranın her ay 1/12 nin blokesi kalktığı için çekebilmektedir.

Almanya’da Üniversite Öğrencisinin Dil Okul Maliyetleri

Dil eğitimi sonrası Almanya’da Üniversite eğitimine başlayacak öğrenciler için hemen hemen her şehirde akademik Almanca eğitimi veren dil okulları bulunmaktadır. Bu okulları seçerken en önemli etken eğitim kadrosu ve Akademik Almanca eğitimi sonrası Alman Üniversitelerine öğrenci gönderme oranlarıdır. Bu konuda detaylı ve en doğru bilgiyi A Plus Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından alabilirsiniz. Almanya da dil eğitimi hakkında ki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Almanya’da Üniversite Kabul Şartları

Almanya’da Üniversite kabulü için Türkiye’de ÖSYM sonucuna göre 4 yıllık örgün öğretim veren bir Üniversiteye yerleşmeye hak kazanan öğrenciler Almanya’da Üniversite kabulü alabilirler. Yabancı dil seviyesi hiç olmasa bile öğrenciler şartlı ön kabül alarak öncelikle dil eğitimine başlayıp, başarı ile dil eğitimini tamamlayan öğrenciler Almanya’da Üniversite eğitimine başlayabilirler.

Almanya’da Üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin okul kabulü ve vize işlemleri için en az 4 ay zamana ihtiyacı olduğunu bilmeleri ve zaman planlamasını buna göre yapmaları gereklidir. Doğru zaman planlaması için Almanya’da Üniversite Eğitimi almak isteyen öğrencilerin bu konuda uzman danışmanlar ile çalışması tavsiye edilir. Doğru ve uzman danışman ile başvuru sürecini planlamayan öğrencilerin çoğunluğu ciddi zaman ve emek harcamaktadırlar.

Almanya’da Üniversite eğitimi alacak öğrencilerin D tipi ulusal vizeye başvurmaları gereklidir. Vize hakkında detayları bilgiyi buradan ve danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

A PLUS YURTDIŞI EĞİTİM danışmanları bu sürecinizin olumlu sonuçlanması için her zaman yanınızda olacaktır.

Almanya’da Üniversite Eğitimi hakkında ki diğer sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

    Ücretsiz Detaylı Bilgi Alın