Ankara Anlaşması Başvuru Aşamaları

İngiltere’de iş kurmak ve oturum alabilmeniz için gerekli olan Ankara Anlaşması Başvuru aşamalarını aşağıda sizler için özetlemeye çalıştık. Bu konuda detaylı bilgi için ofislerimize uğramanızı ve danışmanlarımızda randevu almanızı tavsiye ederiz.

1. Adım  “KARAR”

İngiltere’de yaşama ve iş kurma kararı aldıktan sonra yapacağımız ilk iş İngiltere’de yapacağınız iş ile ilgili fizibilite çalışması yapılacaktır. Ne iş yapacağınız, Nerde yapacağınız, rekabet şartlarınız ve sermaye planlamanızın sağlıklı olarak yapılması gereklidir.
Sermaye olarak göstereceğiniz miktarın açıklamasını yasal belgeler ile ortaya koymanız beklenmektedir. Yapacağınız işe göre sermaye miktarı farklılık gösterebilir.

2. Adım “ANKARA ANLAŞMASI BAŞVURU”

Başvuru aşamasında, kendinizi ve yapacağınız iş alanı ile ilgili yeterli tecrübeye sahip olduğunuzu gösteren belgeleri hazırlamanız gereklidir.
* Öz Geçmiş Hazırlanması
* Niyet Mektubu Hazırlanması
* Mali Durumunuzu Gösteren Belgeler

3. Adım “KABUL”

Belgelerinizin hazırlanıp bize teslimi aşaması sonrası sizin başvurunuza özel “İş Planı Hazırlığı” yapılacaktır. Belgelerinize göre durum ve rakip analizleri yapılarak başvurunuz ayrıntılı olarak değerlendirilir. Dosyalarınızın uygun olması halinde;
* Vize başvuru evraklarını doldurmak üzere size iletilecektir
* Danışmanlık Ücretinin ilk taksinin ödemesinin yapılması gereklidir.
* Vize için gerekli evrakları hazırlamanız için; evrak listesi size iletilecektir.
*Evrak hazırlık aşaması sonrası Ankara Anlaşması Danışmanlarımız tarafından İş Planınız hazırlanacaktır.

4. Adım “VİZE HAZIRLIK”

Evraklarınızın Yeminli Tercümeleri yapılarak dosyanız son aşamaya getirilip vize randevunuz alınacaktır.
Danışmanlık ücretinin kalan kısmının ödenmesi gereklidir.

5. Adım “VİZE BAŞVURU”

Vize evraklarınız ve başvuru dosyanız  randevu gününde sizin tarafınızdan Vize Başvuru Merkezine teslim edilmesi gereklidir.
Vize evraklarının tesliminden 2 ila 4 hafta içinde İngiltere Konsolosluğu sizi mülakat için çağıracaktır. Danışmanlarımız bu mülakat hakkında size detaylı bilgi vererek hazırlayacaktır.

6. Adım “İNGİLTERE DE İŞİNİZİN KURULMASI”

Vizeniz onaylandıktan sonra İngiltere’de kendi işinizi kurabilirsiniz. İşinizin kurulması için gerekli resmi prosedürler konusunda size danışmanlarımız destek verecektir.

Ankara Anlaşması Başvuru Maliyet Tablosu

İngiltere’de ilk aylarda 1.500 GBP aylık yaşam gideriniz olacaktır. Zamanla bu yaşam maliyetiniz 1000 GBP nin altına düşebilir.
Başvuru aşamasında belirtmiş olduğunuz işe göre yatırım, tanıtım ve reklam giderleriniz olabilir.

Ayrıntılı bilgi için bize her zaman ulaşabilirsiniz.

    Ücretsiz Detaylı Bilgi Alın

    (1) Comment

    Comments are closed.