Green Card Başvuru Noktası

Green Card Nedir?

Green Card, Amerikan vatandaşı olmayan yabancılara, Amerika Birleşik Devletleri’nde ömür boyu oturma ve çalışma izni sağlayan göçmen vizesidir.

Amerikan vatandaşı olmadığı halde Amerika’da süresiz olarak oturma ve çalışma izni verilen kişiye ‘göçmen’ denir. ‘Daimi Oturma İzni’ (Permanent Resident Card) ya da genelde bilinen adıyla GreenCard, kişinin ‘göçmen’ statüsünü onaylayan resmi belgedir. Çekilişine katılıp kazandığınız takdirde ‘Daimi Oturma İzni’ ya da diğer adıyla Green Card almaya hak kazanmış olursunuz.

Rüyalarınızı Gerçekleştirmek Sizin ElinizdeRüyalar Ülkesi Amerika’da, DV Çekilişine katılıp ABD ‘de yaşama,çalışma ve okuma fırsatını yakalamak mümkündür.ABD her yıl 50.000 kişiye DV-Çekilişi sonrası Green Card vermektedir.

Amerikan Göçmen Bürosu, her yıl Amerika’ya az göç veren ülkelerden gelen insanların sayısını artırmak için bir çekiliş düzenlemektedir. Amerika’ya her yıl dünyanın dört bir yanından binlerce göçmen gelmektedir. Bu çekilişe sadece hiç göç vermeyen ya da az göç veren ülke vatandaşları katılabilirler. Türkiye de bu ülkelerden birisi olduğu için T.C. vatandaşları bu çekilişe katılabilirler.

Vizeler altı coğrafi bölgeye ayrılarak tahsis edilmiştir. Amerika’ya az göçmen veren ülkelere daha çok vize verilecek, buna karşılık son beş yılda 50,000’den fazla göçmen veren ülkelerden başvuru kabul edilmeyecektir. Hiçbir ülke yıllık göçmen vizesi sayısının %7’sinden fazla Green Card alamaz.

Green Card almanın en kolay yolu; ABD Hükümetinin ‘nin her yıl Kasım ayı sonunda düzenlediği Green Card (DV) Programı çekilişine katılmaktır.

Bu vize sayesinde Amerika Birleşik Devletlerinde oturum, çalışma izni ve ABD vatandaşlarının tüm haklarına (sadece oy vermek hariç) sahip olacaksınız.

Çekilişte hak kazanmanız için formu bir sefer doldurmanız gereklidir. Birden fazla aynı kişi tarafından doldurulmuş formlar çekiliş sonrası kazansa bile iptal edilebilir. Yüklemiş olduğunuz fotoğraflarınız standartlara uymuyor sa yine kazanmış olduğunuz şansı kaybedebilirsiniz.

Çekiliş sonrası kazanmanız halinde gerekli evrakları hazırlayıp konsolosluk tarafından görüşmeye davet edileceksiniz. Bu görüşme esnasında hazırlamış olduğunuz dosya ve ön hazırlık konusunda da danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Green Card çekilişi hakkında aklınıza takılan tüm soruları istediğiniz zaman bize ulaşıp sorabilirsiniz. Lütfen bize ulaşmakta çekinmeyiniz.