Neden İngiltere’de Dil Eğitimi ?

İngiltere’de Dil Eğitimi

İngiltere, Birleşik Krallığı oluşturan 4 Ülkeden en kalabalık olanıdır ve bu yazımızda İngiltere’de Dil Eğitimi almanın pozitif yönenlerinden bahsetmeye çalışacağız. Roma döneminde Thames Nehri kıyısında kurulan ve zengin tarihi ile mimari kültürünü günümüze kadar koruyan Londra Ülkeye başkentlik etmektedir. Cambridge, Oxford, Liverpool ve Manchester Ülkenin diğer önemli şehirleridir. Köklü, dinamik ve kaliteli bir eğitim sistemine sahip olan İngiltere’de Dil Eğitimi almanız için birçok neden vardır. Bunlardan birkaç tanesini sizinle paylaşacağım.

İngilizce’nin Anavatanı olarak da bilinen İngiltere’de konuşma ve İngilizcenizi ilerletme şansını yakalamış olacaksınız. İngiltere’de dil eğitimi alırken İngilizce pratiği yapacağın için kısa sürede İngilizcenin hiçte o kadar zor bir dil olmadığını anlayacaksın. Böylece kendine güvenin artacak ve ayaklarının üzerinde daha sağlam duracaksın. İngilizceyi iyi derecede öğrenmek ileride kariyer ve sosyal hayatında seni daha değerli kılacaktır.

Diğer Ülkelere göre İngiltere Türkiye’ye çok daha yakın, Londra-İstanbul arası uçakla 3,5-4 saat sürmektedir. Böylece, yurtdışında iyi bir eğitim alırken tatillerinde sık sık Türkiye’yi ziyaret  etme şansın olacaktır. Ayrıca, İngiltere’den Avrupa’daki tüm ülkelere ulaşım da çok rahat ve ucuz, dilersen İngiltere’de okuduğun süre boyunca dilediğince diğer Avrupa ülkelerinde de rahatlıkla gezebilirsin.

İngiltere’nin en iyi dil okullarında eğitim alma şansını yakalamış olacaksınız. İngiltere’de dil eğitimi ve konaklama ücretleri diğer Ülkelere göre çok daha ekonomiktir. 6 Aydan uzun süre İngiltere’de Eğitim alacak öğrenciler Akademik dönem içerisinde haftada 20 saat ve tatil döneminde full-time çalışma iznine sahip olacaklardır. Böylece cep harçlığınızı kazanırken sosyal yaşamla kaynaşıp Ülkeye adapte olma süreciniz hızlanacaktır.

İngiltere’de yaşamak oldukça eğlencelidir. Başta Londra olmak üzere müzik gruplarıyla, konser alanlarıyla, opera binalarıyla, moda tasarımcılarıyla, sanatçılarıyla, büyük parklarıyla, stadyumlarıyla, saraylarıyla, şatolarıyla ve müzeleriyle yapacak birçok şey bulacaksınız. Neredeyse sıkılmak için vaktiniz olmayacak.

İngiltere’de dil eğitimi aldığın sürede dünyanın dört bir tarafından gelen insanlarla tanışacak, bazılarıyla ömür boyu sürecek dostluk ve arkadaşlık kurabilirsin. Böylece çok kültürlü bir ortamda yaşamaya alışmış olmanın kişisel gelişimine önemli katkıları olacağı gibi aynı zamanda kazanacağın iletişim becerileri ve açık görüşlülük seni diğerlerinin bir adım önüne geçirecek.

    Ücretsiz Detaylı Bilgi Alın