Yurtdışında Yüksek Lisans

İş dünyasında ki önder firmalar artık takım arkadaşı seçerken kontrol ettikleri ilk şey Yurtdışı eğitim ve tecrübesi. Yurtdışında Yüksek Lisans yaparak kariyer hedefinize daha hızlı ulaşabilirsiniz.

İş bulma kolaylığı, ileri seviyede yabancı dil hakimiyeti, yurtdışında staj imkanları, uluslar arası network ve yurtdışı iş fırsatlarını yakalayabilmek için tercih edilen yurtdışında yüksek lisansın önemli her geçen gün daha da artmaktadır.

Günümüz global dünyasında her bütçe ve programa yönelik yüksek lisans, master, doktora ve sertifika programlarına ulaşmak çok daha kolay. Her programın farklı başvuru şartları olduğu için danışmanınızdan bu konuda detaylı bilgi istemeyi ihmal etmeyin.

Yurtdışında Yüksek Lisans programlarına başvuru yapabilmek için gerekli olan yabancı dil seviyesini geçerli olan yabancı dil sınavlarına (TOEFL, IELTS, TestDAF, DSH vb gibi ) girerek kanıtlamanız gereklidir. Yabancı dil seviyeniz yeterli değilse üzülmenize gerek yok. Bir çok okul hazırlık dönemi içinde de size kabul verebilir. İhtiyacınız olan yabancı dil seviyesine ulaşabilmek için bütçenize uygun okul bulma konusunda A Plus Yurtdışı Eğitim size yardımcı olacaktır.

Öğrencilerin yoğun olarak Yurtdışında Yüksek Lisans için tercih ettikleri ülkelerin başında ABD, Kanada, İngiltere ve Almanya gelmektedir. Son yıllara eğitime yapılan yatırımlar sayesinde alanınıza uygun olarak Malta, Yeni Zellanda, İrlanda, Macaristan, Çek Cumhuriyeti gibi ülkelerde de yüksek lisans ve master programlarına rağbet artmaktadır.

Yurtdışında Yüksek Lisans Maliyetleri öğrenciler için en önemli konulardan biridir. Bundan dolayı size fikir vermesi için aşağıda ki tabloyu hazırladık. Başvurduğunuz Üniversite ve bölüme göre fiyatların değişebileceğini hatırlatmak isteriz. Bu fiyatlar yurtdışında yüksek lisans maliyetleri hakkında bilgi sahibi olmanız için hazırlanmıştır.

Kariyer planlamanız için tüm detaylı bilgileri ofislerimizden alabilirsiniz.

AMERİKA

  • Amerika Birleşik Devletleri’nde New York, Boston, Los Angeles, San Francisco, Miami, Chicago ve San Diego öğrencilerin dil okulu için en çok tercih ettikleri şehirlerdir.Okul tercihi yaparken asla zorlanmayacağınız ülkelerden biridir, çünkü planladığınız bütçeye, katılmak istediğiniz eğitim türüne, hobilerinize ve sosyal yaşantınıza uygun bir şehir mutlaka bulacaksınız.Farklı kültürleri, olağanüstü coğrafi yapısı, çeşitli kurum ve kuruluşları bir araya toplayan Amerika’da kariyer hedeflerinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.ABD de dil eğitimi ve promosyonlar hakkında bilgi almak için 0 242 512 12 04 den bize ulaşabilir veya bilgi talep formumuzu doldurarak bilgilerinizi bize iletebilirsiniz.

İNGİLTERE

  • İngiltere’de en çok tercih edilen şehirler arasında elbette Londra başta gelmektedir. Üniversiteleriyle meşhur Cambridge ve Oxford, Londra’yı takip eder. Deniz kenarı şehirleri olan Brighton ve Bournemouth’un yanı sıra batıda yer alan Bristol, kuzeyde ise Manchester ve Liverpool gözde lokasyonlar arasındadır. Elbette bunların dışında kalan daha küçük nüfuslu ve tercihlerinize uygun alternatiflerde vardır. İngiltere konaklama seçeneklerinin kolay bulunduğu, gerek şehir içi gerek şehir dışı ulaşımın kolaylıkla yapıldığı bir ülkedir. Cambridge’te veya Manchester’da eğitim alan bir öğrencinin hafta sonu Londra’ya gitmesi çok kolaydır.İngiltere’de en çok tercih edilen konaklama tipi aile yanıdır. Aynı zamanda en ekonomik olan türdür. Ancak aile yanı konaklamalarda ailelerin İngiliz vatandaşı olup göçmen nüfustan dolayı kökenlerinin farklı olabileceği ama İngilizce’yi ana dilleri gibi konuştukları unutulmamalıdır. Aile yanı haricinde yurt konaklaması ve paylaşımlı öğrenci evlerinde konaklama da tercih edilen diğer seçeneklerdir.İngiltere’de minimum 2 haftadan başlamak üzere 40 haftaya kadar dil eğitimi almanız mümkündür.İngiltere’de dil eğitimi ve promosyonlar hakkında bilgi almak için 0 242 512 12 04 den bize ulaşabilir veya bilgi talep formumuzu doldurarak bilgilerinizi bize iletebilirsiniz.

KANADA

  • Dünyanın en güvenli, refah düzeyi en yüksek ülkelerinden biri olan Kanada, son yıllarda ülkemizde de yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin gözdesi konumundadır.Kanada’da dil eğitimi için öğrenciler tarafından en fazla tercih edilen popüler şehirler Vancouver, Toronto ve Montreal gibi büyük şehirlerdir.Eğitim olarak dil eğitimlerinde genel İngilizce, yoğun İngilizce gibi standart kursların yanı sıra; GRE–GMAT, TOEFL – IETLS sınavları hazırlık programları gibi CELTA, DELTA gibi diploma programları ve iş hayatınıza yönelik iş İngilizcesi, tıp İngilizcesi eğitimleri seçeneklerini bulabilirsiniz. Dil eğitimi sonrası sertifika veya diploma programlarına ya da üniversitelerde lisans/yüksek lisans programlarına devam edebilirsiniz. Kanada’da seçeceğiniz okulun lokasyonu, eğitim kalitesi ve öğrencilere sunduğu diğer eğitim ve sosyal imkanları eğitim fiyatlarını etkiler.Kanada’da en çok tercih edilen konaklama tipi aile yanıdır. Aynı zamanda en ekonomik olan türdür. Ancak aile yanı konaklamalarda ailelerin göçmen nüfustan dolayı kökenlerinin farklı olabileceği ama İngilizce’yi anadilleri gibi konuştukları unutulmamalıdır. Aile yanı haricinde tüm şehirlerde her öğrencinin bütçesine sosyal yaşamına uygun konaklama alternatifi sağlanabilmektedir. Yurt konaklaması ve paylaşımlı öğrenci evlerinde konaklama da tercih edilen diğer seçeneklerdir.Kanada’da dil eğitimi ve promosyonlar hakkında bilgi almak için 0 242 512 12 04 den bize ulaşabilir veya bilgi talep formumuzu doldurarak bilgilerinizi bize iletebilirsiniz.

MALTA

  • Schengen vizesi kapsamında olan Malta, Türk öğrenciler için vize konusunda da çok kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca yeşil pasaport sahibi olan öğrencilerin vize almaya ihtiyaçları yoktur, direk uçak biletlerini alıp, gidebilirler.  Bu özelliklerinin yanı sıra ülkenin en büyük avantajı Türkiye’den uçakla sadece 3 saat uzaklıkta olmasıdır.Malta’da konaklama seçenekleri oldukça fazladır. Fakat yaz ayları en yoğun dönemleri olduğu için öğrenciler aile yanı ya da yurt konaklama ile alakalı rezervasyonlarını mutlaka çok daha öncesinden yapmalıdır. Malta’dan hafta sonu İtalya’ya gitmesi çok kolay ve ucuzdur. Bu şekilde kolaylıkla bir seyahat organize edilebilir.Malta, eğitim alanında sunduğu sınırsız seçeneklerle öğrencilerin kendilerine uygun programları seçmelerine yardımcı olmaktadır. Her pazartesi, her seviyeye uygun sınıflar açılır ve her yaş grubuna uygun programlar sayesinde öğrencilere ihtiyacı olan eğitimi alabilme imkanı sunulmaktadır. Bu programlar genel ve yoğun İngilizce, iş İngilizcesi ve sınavlara hazırlık ve yaz okulları olmak üzere sınıflandırılmıştır.Malta’da dil eğitimi ve promosyonlar hakkında bilgi almak için 0 242 512 12 04 den bize ulaşabilir veya bilgi talep formumuzu doldurarak bilgilerinizi bize iletebilirsiniz.

İRLANDA

  • İrlanda, eğitim için birçok öğrencinin tercih ettiği bir ülkedir. Öğrencilerin memnuniyeti üst seviyededir. nsanları nazik, yardımsever ve sıcakkanlıdır. Trafik sorunu yoktur. Ulaşım otobüs, tren, araba ve bisikletle yapılır. Yürüyerek bile birçok yere rahatlıkla gidebilirsiniz.Eğitime çok önem veren bu ülke, öğrenciler için çeşitli imkanlar sunar. Uzun dönem giden dil okulu öğrencilerine, lisans ve yüksek lisans yapanlara çalışma izni vermesi büyük bir avantajdır. Çalışma izni için 25 hafta ve üzeri bir programa kayıt olunması gerekmektedir. En fazla 32 haftalık dil okul kaydı ile İrlanda’ya gidebilir ve oradayken 3 kere 32 hafta olmak üzere vize alarak dil eğitimine devam edebilirler.İrlanda’da eğitim açısından başta Dublin olmak üzere sırasıyla Cork, Galway ve Limerick tercih edilmektedir.Konaklama türleri aile yanı, yurt ve ev paylaşımıdır. Özellikle uzun dönem giden öğrenciler ilk etapta 1 aylık aile yanı konaklama tercih ederler. İrlanda kültürünü yakından tanımak ve ilk adaptasyon sürecini atlatmak için aile yanı konaklama doğru bir tercihtir.İrlanda’da dil eğitimi ve promosyonlar hakkında bilgi almak için 0 242 512 12 04 den bize ulaşabilir veya bilgi talep formumuzu doldurarak bilgilerinizi bize iletebilirsiniz.

    Ücretsiz Detaylı Bilgi Alın