Almanya Öğrenci Vize Başvuru Adımları

Almanya Öğrenci Vize Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Almanyada Üniversite eğitimi yada uzun dönem dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin Almanya Öğrenci Vize Başvurusu yapması gereklidir. Vize başvuruları sırasında yapılan hatalardan dolayı bir çok başvuru red edilmektedir. Bir sefer alacağız red daha sonra ki vize başvurularınızı da olumsuz etkileyeceği için ilk başvurunuzun eksiksiz ve zamanlama olarak doğru yapılması gereklidir. Bundan dolayı Almanya Öğrenci Vize Başvurusu için gerekli evrakların zamanında ve düzenli olarak hazırlanması çok önemlidir. Bu konuda danışmanınızdan mutlaka destek almalısınız.

Almanya Öğrenci Vize Başvuru Adımları (0 – 90 Gün)

Genellikle 2-3 hafta içinde sonuçlanıp vizeniz ile ilgili sonuç size detaylı olarak bilgilendirilmektedir. Bu vize türü kısa dönem ziyaretçi vizesi ile aynı tür vizedir. Başvurularınız için gerekli evrak listesini eksiksiz olarak hazırlamanız şarttır.

Başvuru için Gerekli Evraklar:

Closed and opened passports in cartoon style illustration
 1. En az 1 yıllık geçerli pasaport
 2. 2 adet biometrik vesikalık fotoğraf
 3. Eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu
 4. Okul Kaydı / Rezervasyon Bilgileri / Davetiye
 5. Sahip olduğunuz diploma, transkript ve başarı sertifikaları
 6. Öğrenci Belgeniz (öğrenciliğiniz devam ediyorsa)
 7. Toplu nufüs kayıt örneği
 8. Sporsor dilekçeniz
 9. Mali durumunuzu gösteren resmi belgeler ( danışmanlarımızdan bu konuda detaylı bilgi alabilirsiniz )
 10. Kalacağınız tarihleri kapsayan sağlık sigortası

Almanya Öğrenci Vize Başvuru Adımları (90 Gün ve Üzeri)

Genellikle 6-8 hafta içinde sonuçlanıp vizeniz ile ilgili sonuç size detaylı olarak bilgilendirilmektedir. Uzun dönem vize başvurularında sözlü mülakat yapılacağını ve buna göre hazırlıklı olmanızı tavsiye ederiz. Başvurularınız için gerekli evrak listesini eksiksiz olarak hazırlamanız şarttır.

Başvuru için Gerekli Evraklar:

 1. En az 10 yıllık geçerli pasaportVize Başvuru Formu
 2. 2 adet biometrik vesikalık fotoğraf
 3. Eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu
 4. Üniversite Kabül / Üniversite Şartlı Kabül evrağı
 5. Dil seviyenizi gösteren sertifika
 6. Okul Kaydı / Rezervasyon Bilgileri / Davetiye
 7. Sahip olduğunuz diploma, transkript ve başarı sertifikaları
 8. Öğrenci Belgeniz (öğrenciliğiniz devam ediyorsa)
 9. Toplu nufüs kayıt örneği
 10. Sporsor dilekçeniz
 11. Bloke hesabınıza ait bilgiler yada Garantörlük evrağının orjinali ( danışmanlarımızdan bu konuda detaylı bilgi alabilirsiniz )
 12. Mali durumunuzu gösteren resmi belgeler ( danışmanlarımızdan bu konuda detaylı bilgi alabilirsiniz )
 13. Kalacağınız tarihleri kapsayan sağlık sigortası

 

Ayrıca Almanya’da Eğitim Sistemi hakkında merak edilenler için bu yazımızı kontrol etmenizi öneririz. Güncel  ulusal randevu alma adımları için ise idata nın web sitesini kontrol etmeniz iyi olacaktır.

  Ücretsiz Detaylı Bilgi Alın

  ALMANYA VİZE SÜRECİ

  Almanya, Türkiye’den çok fazla vize başvurusu yapılan ülkelerden birisidir. Her yıl bir çok Türk vatandaşı Almanya’da eğitim, çalışma ve yerleşme için vize başvurusu yapmaktadır. Bundan dolayı Almanya’ya gerçekleştirilen vize başvuruları çok dikkatli bir şekilde incelenmekte ve belirtilen şartların sağlanması gerekmektedir. Almanya vize başvurusu yapmak isteyen Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ülkeye giriş yapabilmeleri […]

  ALMANYA’DA EĞİTİM SİSTEMİ

  Almanya dünyanın en gelişmiş Bilim, Teknoloji, Ticaret ve Sanayi merkezlerinden birisidir. Ayrıca dünya sıralamasında ilk 500’de yaklaşık 46 Üniversitesi ile dünya standartlarının üzerinde eğitim imkanlarını neredeyse ücretsiz olarak sunmaktadır. Almanya özellikle son 6 yıldır Alman eğitim sisteminin zorluğunu ve disiplinini göğüslemeye aday, başarıya odaklanmış ve asla vazgeçmeyecek nitelikli bireylere, yetişmiş genç beyin gücüne; sağlam bir […]

  Almanya da Üniversite

  Neden Almanya da Üniversite Avrupa’nın merkezinde Üniversite okumak istermisiniz ? Teknolojik olarak dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında sayılan Almanya’da eğitim; öğrenim ücretlerinin makul seviyede olması ile birlikte çok öğrencinin ilgisini çekmektedir. Almanya Üniversite imkanları öğrenciler tarafından merak edilen en popüler konulardan biridir. Bu yazımızda sizlere Almanya’da Üniversite Eğitimini seçen öğrencilerin nedenlerini anlatmaya çalışacağız.