İngiltere de Çalışma İzni – Ankara Anlaşması

İngiltere’de İş Kurma ve Süresiz Oturum

Ankara Anlaşması vizesi Türk vatandaşlarına, İngiltere’de iş kurma izni veren vizedir.

Bu vize sayesinde binlerde Türk Vatandaşı İngiltere’de kendi işlerini kurmuş, süresiz oturum ve çalışma izinlerine kavuşmuşlardır. 5. yılın sonunda bu sayede İngiliz Pasaportu alma hakkı da kazanılmaktadır.

Ankara Anlaşması Nedir ?

Bu anlaşma sayesinde Türk vatandaşları, İngiltere’de iş kurabilir, bir iş yerine ortak olabilir yada bir işletmeyi satın alabilirler. Yapılacak vize başvuruları tek başına yada ortaklı olarak yapılabilir.
Başvurusu onaylanan Türk vatandaşları öncelikte 1 yıl, sonrasında 3 yıl oturum ve çalışma izni sahibi olurlar. 4 yıl sonunda başvuru sahipleri İngiliz vatandaşlığına başvuru hakkı kazanırlar. Gerekli işlemleri yerine getiren başvuru sahipleri İngiliz Pasaportuna sahip olmaya hak kazanırlar yada süresiz oturum hakkı elde edeler.
Bu vize türü ile İngiltere’de başka bir kişinin yanında çalışılamaz.
Başvuru sürecinde; başvuru sahibinin iş tecrübesine, maddi kaynaklarına ve eğitim durumuna göre başvuru dosyası özenle hazırlanmalıdır. Bu sürecin profesyonel olarak takibi ve desteği sağlanmalıdır.

Ankara Anlaşmasına Kimler Başvurabilir ?

Aşağıda ki özelliklere sahip herkes müracat edebilir.
1- TC Vatandaşı olmak.
2- 18 yaşını doldurmuş olmak.
3- Kurulacak iş için yeterli sermaye ve deneyim sahibi olmak.

Ne kadar Sermaye Gereklidir ?

Kuracağınız işe göre İngiltere’de ki maliyetlerinizi karşılayacak sermaye sahibi olmanız yeterlidir. Bu anlaşma çerçevesi dahilinde belirli bir sermaye zorunluluğu yoktur.

Hangi Sektörlerde İş Kurabilirim ?

Ankara Anlaşması vizesi ile doktorluk ve avukatlık gibi özel eğitim gerektiren işlerin haricinde her sektörde iş kurabilirsiniz. Seçmiş olduğunuz sektör ve iş kolu kendi işiniz olmalıdır. İş tanımı bu alanda çok geniştir; web master, berberlik, internet uzmanlığı, taksi şoförlüğü, çocuk bakıcılığı, pazarlamacılık, özel girişimcilik vb gibi bir çok alanda iş kurabilirsiniz. Evinizi Home ofis olarak gösterebilirsiniz.

Eşiniz ve Çocuklarınız da Faydalanabilir

Eşiniz ve 18 yaşından bakmakla yükümlü olduğunuz çocuklarınız da  Ankara Anlaşması Vizesi sayesinde İngiltere’ye gelebilir, eğitim alabilir ve çalışabilirler. Sizin kendi işinizde çalışma zorunluluğunuz varken aile bireylerinin böyle bir zorunluluğu yoktur. Aile bireyleri istedikleri işte çalışabilirler.

    Ücretsiz Detaylı Bilgi Alın

    Ankara Anlaşması Başvuru aşamaları detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.